A héten érkeztek meg az új Piatnik-Clementoni “társasok”. Társasok idézőjelben, mert ugye a magyar “társasjáték” azt jelenti, hogy valakivel együtt játsszuk, ezek pedig mind egyszemélyes, kísérletező, gyakorló készletek.
A kollekció 5 különféle kísérletezős-tudományos játékból áll a kisiskolásoknak, és 4 szín-számgyakorlós kirakóból a ovisoknak.
A kollekció legfigyelemreméltóbb darabja a Triopsz, az instant háziállat. Akár 15 évig is eláll a polcon, és mikor kedvünk van hozzá, kibontjuk, vizet adunk hozzá, és nemsokára kikel. Már ez is elég bizarr, ennél már csak a megjelenése bizarrabb. Tipikusan az a fajta, amit minden barátnak meg kell nézni egyszer. Cserébe csöndes, keveset eszik, és kis helyen is elfér.
A képek a Wikipédiáról származnak, saját tenyésztéssel még nem próbálkoztunk, elég nekünk Lóti, a szuperhörcsög. Az első kép a legélethűbb, így néznek ki valójában az állatkák, a második a dobozban található tojás ősnagymamájának földi maradványait mutatja, a harmadik pedig egy igen erősen sminkelt-retusált szupermodellt ábrázol.
A Planetárium egy másik érdekes darab, egy kis csillagtérképet tartalmaz. A Göncölszekeret és az Esthajnalcsillagot nyilván mindenki felismeri, de hogy a többi fényes csillagot hogy hívják, azt erről a szerkezetről leolvashatjuk. Elemmel működik, világít, nagyobb gyerekek, romantikus felnőttek randin is nagy hasznát vehetik. Ezt a szöveget itt fehérrel azért írom, mert a wordpress nem hajlandó sortörést betenni,és amíg nem tudom megoldani, addig ez van.Egyébként próbáltunk plafonra vetítőst, és katsztrófa.
Szintén érdekes darab a bio-óra: a digitális óra, amely elem helyett gyümölccsel működik. Cink és rézlapokat kell a gyümölcsökbe dugni. A működési elve kitesz néhány kémia- és fizikaórát, sőt, még némi biológia is belefér. Akár felnőtteknek is ajánlható, egy hasznos, meghökkentő dísz lehet a konyhában, a gyümölcsöstálban. Akit érdekel az elem működési elve a részletes, tudományos leírásért keresse fel a sulinet portált. Duma fehérrel, emrt a wordpressre telepíteni kellene egy addont ahhoz, hogy tudjon sortörést, de nem tud.
Minden tudományos játéksorozatban kötelezően kell lennie egy dínós elemnek. Van az anyukáknak egy bizonyos csoportja, akik éjszakai álmukból felkeltve is tudnak társalogni a pahikefaloszauruszok táplálkozási szokásairól - a beszélgetőpartner általában hímnemű és ovis korú. Botink szerencsére már nem akarja begyűjteni a világ összes dínóját, de még mindig paleontológusnak készül. Persze nekünk is volt miniásatásunk, jó móka, elég sokáig lefoglalja a gyereket, kikutatja a csontokat, összeállítja (aztán az étteremből kicsempészi a békacomb-csontokat, hogy összerakja a békát).
És végül, az utolsó darab, amit egy kert és számos virágláda tulajdonosaként kevésbé tudok értékelni: a Botanika, ami a biológiakönyv egynyári virágok fejezetének színes, képekkel illusztrált változata, mellette egy magról nevelhető cserepes virággal. Szerencsére a gyártó is érezte, hogy ez így azért kevés lett, és hozzátett egy igazán hasznos kártyajátékot, amelyről megtanulhatjuk felismerni a fákat a leveleik alapján.